Úľovité stavby, čajka, výhľady. Okruh Írskom, dvadsiata prvá časť.

Autor: Peter Šiška | 4.8.2008 o 8:58 | Karma článku: 2,65 | Prečítané:  1050x

Ako sme prekonávali ďalšie kilometre, začal čoraz viac a viac fúkať vietor. Zastali sme na odpočívadle a vietor bol taký silný, že priateľka stála v uhle cca 60 stupňov len aby ho prekonala.

             Preto sa nám naskytla fantastická možnosť fotiť čajku asi dva metre od nás, čo len udržiavala polohu – kvôli vetru stála na mieste.

Cajka Cajka cajka 

            Začalo sa kaziť počasie a ešte k tomu mi odišla karta vo foťáku – takže od tejto chvíľe už sme mali len fotky z priateľkinej zrkadlovky – ale sebakriticky priznávam, že to priemernú kvalitu skôr zvýšilo...

 Ulovite stavby          Ako ďalšie zastávky sme mali naplánovane Galarus Oratory a stavby v tvare úľov – pamiatky z 4 – 6 storočia. Nebolo to moc našou prioritou, a keďže tie úle sú v rôzných štádiách ruinovitosti, stačilo nám odfotiť si jednu úľovitú stavbu vedľa cesty. A keď sme zistili že za parkovanie pri Galarus Oratory (čo je jedna malá, vizuálne takmer ničím nezaujímavá kamenná stavba) pýta podnikavý farmár 5 euro a porovnali si to s celodenným vstupným do Louvre – 8 euro – povedali sme si, že aj tak to nie je nič čo by potrebovali vidieť. Samozrejme po návrate sme zistili, že to je pasca na turistov - že keby sme pri východe z parkoviska ignorovali zákaz odbočenia doľava, mohli sme dôjsť až skoro ku kostolíku, tak ako to robia miestni... Ale ako hovorím, nie je to nič, čo by sme nutne potrebovali vidieť – stačí obrázok.


Došli sme na koniec poloostrova a pokochali sa výhľadmi na ostrovy, ktoré v spojení s trhajúcou sa oblačnosťou boli veľmi pekné.

 Vyhlady Dingle  Vyhlady Dingle Utesy Dingle  

 Dingle  Dingle 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?